Maska peel off | Zrób to sam | DIY

Maska peel off. Kupować czy wykonać ją samodzielnie?

maska peel offOdpowiednia pielęgnacja i oczyszczanie skóry to podstawa, aby cieszyć się zadbaną i nieskazitelną buzią.  Jednym ze sposobów oczyszczania twarzy z martwego naskórka, zaskórników jest maska peel off, która ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Obecnie na rynku można znaleźć wiele tego typu produktów, z różnych firm i w różnych cenach. Ale zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę jak łatwa do wykonania samemu w domowym zaciszu jest maska peel off. Każdy z nas ma w swojej kuchni produkty niezbędne do wykonania owej maski.

Składniki: 

  • ciepła woda,
  • żelatyna,
  • węgiel w tabletkach lub w kapsułkach.

Przepis:

  1. Przed wykonaniem maski oczyść dokładnie twarz, aby maska lepiej zadziałała wykonaj ciepły kompres na twarz, który rozszerzy pory.
  2. Do miseczki wsyp żelatynę, następnie dolej ciepłej wody (stosunek żelatyny do wody to 1:2). Energicznie wymieszaj miksturę, aby nie powstały grudki.
  3. Po wymieszaniu, dodaj dwie kapsułki lub dwie pokruszone tabletki węgla i również wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Maska peel off gotowa!
  4. Gdy maska lekko ostygnie pędzlem nałóż ją na twarz, ja nakładam na czoło nos i na skórę w okól nosa. Aby maska łatwiej się zdejmowała nałóż grubszą warstwę. Pozostaw do wyschnięcia. Uwaga! Omijaj okolice brwi i linii włosów, aby uniknąć depilacji 😉
  5. Po całkowitym wyschnięciu, ściągnij maskę z twarzy.
  6. Jeśli resztki maski zostały na twarzy, przemyj buzię letnią wodą. Następnie koniecznie użyj swojego ulubionego bezalkoholowego toniku.

Obejrzyj krótkie video, które przygotowałam specjalnie dla Ciebie na Instagramie.

Koniecznie daj znać, jak się sprawdziła u Ciebie ta samodzielnie wykonana maska peel off. Osobiście uważam, że jest fajną alternatywą dla zwykłych peelingów i od czasu do czasu będę ją stosowała.

maska peel off

Maska Peel Off

Maska peel off | Zrób to sam | DIY