Makijaż | Jak malować brwi ?

Jak malować brwi ? – Najczęstsze błędy w makijażu.

Brwi – mogą być rzadkie, krzaczaste, niesforne, cienkie… Jednak każda kobieta chciałaby, by były idealne. Jeśli któraś z Was nie jest do końca zadowolona z ich wyglądu, może teraz odetchnąć z ulgą! To nie koniec świata! Dziś podpowiem jak malować brwi , by perfekcyjnie je podkreślić.

jak malować brwi

Z pewnością wiele z Was unika akcentowania brwi ze strachu, że zrobi to źle i będzie wyglądać niekorzystnie. Nie jest to jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli tylko dobierzecie odpowiedni produkt i opanujecie podstawy, będzie to bułka z masłem! 😉 Wystarczy kilka trików, a optycznie „podniesiecie” powiekę, nadacie odpowiedni wyraz twarzy i wysmuklicie ją. Pamiętajcie, że nie od razu Rzym zbudowano i nawet, jeśli początki będą trudne – nie  warto się poddawać. Praktyka czyni mistrza! 

 

Piękne brwi w czterech krokach

Pierwszym i najważniejszym etapem, którego nie wolno pomijać, jest regulacja brwi.  Kiedy ten krok macie już za sobą dobierzcie odpowiedni produkt, dzięki któremu wypełnicie swoje brwi. Możecie zdecydować się na kredkę, cień lub żel do brwi. Jeśli sięgniecie po cień lub żel potrzebny będzie Wam także skośny pędzelek do aplikacji produktu.

Bardzo ważnym aspektem jest również wybór odpowiedniego odcienia produktu. Najlepiej dopasować go do koloru Waszych włosów. Jasne blondynki powinny unikać bardzo ciemnych i czarnych kosmetyków. Natomiast na ciemne odcienie (ale niekoniecznie czarne) mogą sobie pozwolić dziewczyny z ciemnymi włosami. Nie zapominajcie również o tonacji wybranego produktu. Osoby o chłodnych odcieniach włosów powinny wybierać odcienie zimne, zaś te o ciepłych – ciepłe.

Kolejnym etapem jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu i wypełnienie ich. Jak się za to zabrać? Najlepiej wyjaśni Wam to ilustracja przedstawiona poniżej. Gdy macie już zarys brwi możecie z powodzeniem przejść do jego wypełnienia.

 jak malować brwi jak malować brwi

Pamiętajcie, że po nałożeniu jakiegokolwiek produktu na brwi należy je potem wyczesać z jego nadmiaru, dzięki czemu będą one wyglądały naturalniej.

Na samym końcu, aby utrwalić efekt naszej pracy i poskromić niesforne włoski możemy przeczesać brwi bezbarwnym żelem, który utrzyma je w ładzie przez cały dzień!

 

Tego unikaj podkreślając swoje brwi !

Tak jak wspomniałam na samym początku – od brwi zależy bardzo wiele. Odpowiednio podkreślone dodadzą twarzy naturalnego i łagodnego wyglądu. Unikajcie zbyt kanciastych brwi i nadmiernie podkreślonych  przy nasadzie nosa – takie brwi spowodują, że będziecie wydawać się surowe i groźne. Natomiast bardzo okrągły kształt da efekt zdziwionej twarzy. Zbyt cienkie lub zbyt grube brwi mogą zaburzyć proporcje waszej twarzy. Poniżej przedstawiam Wam parę przykładów źle podkreślonych brwi. Potraktujcie je z przymrużeniem oka!

jak malować brwi

Jeśli nadal nie wiesz jak malować brwi, nie czujesz się pewnie w tym temacie i masz dodatkowe pytania – zapraszam Cię serdecznie na indywidualny kurs makijażu. 😉

jak malować brwiJak malować brwi ?

Makijaż | Jak malować brwi ?