Makijaż | Jak konturować twarz ?

Jak konturować twarz ? – Najczęstsze błędy w makijażu.

Większość z nas zapewne marzy o uwydatnionych kościach policzkowych oraz szczupłym nosku i dobrze wiemy, że odpowiedni makijaż może zdziałać cuda. Aby cieszyć się idealnie wymodelowaną twarzą wystarczy kilka trików, o których napiszę w dzisiejszym poście. Odpowiednio dobrany produkt do konturowania twarzy może nam pomóc w osiągnięciu takiej twarzy, natomiast źle dobrany kosmetyk oraz jego nieumiejętne wykorzystanie może dać odwrotny skutek.

jak konturować twarz

Jak wybrać idealny bronzer?

Jeszcze kilka lat temu na rynku nie było z czego wybierać jeśli chodzi o produkty do konturowania twarzy. Na drogeryjnych półkach można było znaleźć jedynie bronzery ceglastego koloru, zupełnie nienadające się do konturowania twarzy. Zapewne pamiętacie, że zgodnie po nie sięgałyśmy, aby potem dumnie chodzić z pomarańczowymi policzkami 😉 Te czasy już minęły i na szczęście teraz firmy kosmetyczne wyszły nam naprzeciw, dlatego jest wiele produktów do wyboru. Każda z nas bez problemu może dopasować odcień produktu i jego konsystencję do swojej karnacji. A teraz kilka krótkich porad dotyczących wyboru idealnego bronzera. 

Pierwszy i najważniejszy punkt to jego kolor, który powinien być w chłodnej tonacji i nie może wpadać w pomarańcz. Pewnie zastanawiacie się dlaczego ? Otóż chodzi tutaj o zasadę światłocienia – wszystkie partie twarzy zbyt duże i zbyt kanciaste lub za długie, należy delikatnie przyciemnić, aby optycznie je zmniejszyć.

Drugim punktem będzie dobór jasności broznera, ale w tym przypadku wszystko zależy od naszej karnacji. Przy jasnej karnacji należy wybierać produkty jaśniejsze, przy ciemnej -ciemniejsze.

Trzecim etapem jest wybór konsystencji produktu. Prasowane bronzery nadają się na co dzień, gdyż o wiele łatwiej się z nimi pracuje. Przy produktach o konsystencji kremowej trzeba mieć więcej wprawy, aby dokładnie rozprowadzić produkt i nie spowodować brzydko wyglądających smug.

Jak konturować twarz ?

Kiedy wybrałyśmy odpowiedni produkt możemy zacząć działać, ale najpierw podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami ?Oprócz samego bronzera istotnym elementem są akcesoria – pędzel lub beauty blender, którym będziemy się posługiwać podczas aplikacji produktu. Jeśli sięgacie po bronzer w kamieniu, używajcie do niego pędzli bardziej puszystych, mniej zbitych. Pędzelek nie może też być za duży, aby nie rozprowadzić produktu zbyt obficie i w niepotrzebne miejsca. Przy produktach o konsystencji płynnej używajcie gąbeczek do rozcierania, które idealnie się do tego nadają. Modelowanie twarzy bronzerem wiąże się z jedną, najważniejszą zasadą – im mniej, tym lepiej. Dlatego też nakładajcie produkt po trochu, jeżeli uznacie, że jest go za mało, zawsze możecie dołożyć.
Przy konturowaniu policzków należy z kolei uważać, aby nie nałożyć produktu zbyt nisko, ani zbyt wysoko. Najłatwiej będzie odszukać swoją kość policzkową i nanieść produkt tuż pod nią.

jak konturować twarzjak konturować twarzPrzed nałożeniem bronzera o konsystencji suchej, nie zapomnijcie o wcześniejszym przypudrowaniu twarzy. Pozwoli to uniknąć niechcianych plam, a praca z produktem będzie o wiele prostsza i zdecydowanie przyjemniejsza.
Po aplikacji bronzera pamiętajcie o jego starannym rozblendowaniu, w przeciwnym razie plamy na policzkach będą wyglądać bardzo nieestetycznie, co zepsuje makijaż. Rozcieranie produktu wykonujcie zawsze ruchami od ucha w stronę nosa.
Gdy czujecie się pewniej i macie większą wprawę w nakładaniu bronzera, śmiało sięgnijcie po produkty płynne. W drogeriach dostępne są produkty o konsystencji kremowej, którymi również możecie wymodelować twarz. Pamiętajcie jednak, że nakładamy je przed przypudrowaniem twarzy, ponieważ wtedy będą ładnie wtapiać się w już nałożony podkład. Przy makijażu wieczorowym możecie wykonać konturowanie na mokro i na sucho. Po wymodelowaniu twarzy produktami płynnymi przypudrujcie twarz, a następnie nałóżcie bronzer w kamieniu, który utrwali efekt wcześniejszego modelowania. To wszystko! Teraz jesteście gotowe na małe i większe wyjścia ?

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam uniknąć najczęstszych błędów popełnianych w modelowaniu twarzy.

jak konturować twarzJak konturować twarz ?

Makijaż | Jak konturować twarz ?