Czy wiecie jak malować usta ?

Jak malować usta ? – Najczęstsze błędy w makijażu.

Wykonując z pozoru prosty makijaż − czy to makijaż ślubny czy makijaż okazjonalny − można zrobić wiele błędów, które zamiast podkreślić urodę mogą spowodować odwrotny skutek. Profesjonalna wizażystka wie jak wydobyć piękno z każdej twarzy i podkreślić atuty danego typu urody. Nie zawsze jednak mamy czas by skorzystać z usług profesjonalnej makijażystki, dlatego z myślą o Was postanowiłam podzielić się kilkoma sztuczkami makijażowymi, które każda z Was może zrobić w domu.

 

jak malować usta
Usta powiększone błyszczykiem
jak malować usta
Obrysowanie poza łuk kupidyna

Jak perfekcyjnie pomalować usta?

Nie każdą z nas natura obdarowała dużymi i pełnymi ustami. Na szczęście dzięki makijażowym trikom możemy zadbać o idealny kształt ust, optycznie je powiększyć lub wyrównać ich asymetrię. Warto pamiętać, że źle pomalowane usta, na przykład zbyt mocno i za daleko obrysowany kontur mogą przynieść niekorzystny efekt. Jak tego uniknąć? Wystarczy przestrzegać kilku zasad.

 

 

 

jak malować usta
Nanieś podkład na usta

Jak malować usta – przygotuj je odpowiednio.

Podstawowym błędem jest brak przygotowania ust do makijażu. Wargi muszą być dobrze nawilżone i speelingowane. Bez takiego przygotowania każda pomadka będzie wyglądać niekorzystnie. Do peelingu ust możemy użyć produktów dostępnych w drogerii lub wielu domowych sposobów, na przykład przygotować peeling z miodu i drobnego cukru. Pamiętajcie, że peelingowanie ust należy wykonać bardzo delikatnie, aby ich nie podrażnić. Nie zapomnij przy tym o nawilżeniu ust balsamem.

Moja rada: chcesz, aby pomadka trzymała się dłużej? Nałóż na usta niewielką ilość podkładu lub korektora jeszcze przed malowaniem. Ważne aby nie był on ani za ciemny, ani ani za jasny. Następnie przypudruj usta.

 

 

jak malować usta
Zacznij od łuku kupidyna
jak malować usta
Podkreśl dolną wargę

Konturowanie i malowanie ust krok po kroku.

Gdy chcesz powiększyć usta za pomocą pomadki, aby wydawały się pełniejsze dobierz matową pomadkę. Pamiętaj aby w takim przypadku nigdy nie powiększać ust błyszczącymi pomadkami ani błyszczykami. Nie konturuj ust samą pomadką. Aby precyzyjnie obrysować kontur za pomocą szminki użyj do tego płaskiego pędzelka. Jeśli preferujesz konturówkę pamiętaj, że musi być dobrze zatemperowana. Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu ust zacznij konturowanie od łuku kupidyna – uważaj, aby w tym miejscu nie wyjść poza naturalny obrys ust.

Możemy nieco „wyjechać” z linią dopiero w miejscu pokazanym na zdjęciu (patrz niżej „prawidłowo powiększone”), ale tu także wskazany jest umiar – nie chcesz przecież uzyskać efektu karykatury. Z dolną wargą postępujemy również tak jak na wskazanym zdjęciu.

W przypadku wąskich ust błędem jest dobór nieodpowiedniego odcienia pomadki. Na bardzo małych i wąskich ustach źle wyglądają pomadki ciemne, do takich ust pasują pomadki stonowane. Jeśli jednak chcesz użyć ciemniejszej szminki możesz ją delikatnie wklepać palcem w usta.

Jeśli dodatkowo chcesz uwydatnić usta możesz zaaplikować na łuk kupidyna odrobinę rozświetlacza. Kolejnym sprytnym trikiem jest nałożenie na środek ust odrobiny jaśniejszej pomadki, ale w podobnym odcieniu. Taki zabieg optycznie uwydatni zbyt wąskie usta. Jeśli natomiast masz pełne wargi i nie zależy Ci na ich dodatkowym powiększeniu, pomaluj je wzdłuż naturalnej linii ust, a nawet trochę poniżej. 

 

jak malować usta
Rozświetlacz nad łukiem kupidyna
jak malować usta
Jaśniejszy odcień na środku
jak malować usta
Prawidłowo powiększone
jak malować usta
Wypełnione po naturalnej linii

 

 

 

 

  

Pamiętajcie, trzymając się tych zasad Wasze usta będą miały idealny kształt i wypełnienie, a pomadka będzie się na nich utrzymywać długi czas.

Artykuł okazał się pomocny ? Udostępnij, podziel się z innymi 🙂 . Porady dotyczące makijażu i wizażu będę publikować co jakiś czas na blogu. Chciałabym, aby każdy wpis dotyczył innego błędu popełnianego często w makijażu. Dziś skupiłam się na błędach popełnianych podczas malowania ust. W kolejnej notce napiszę o błędach związanych z konturowaniem twarzy.

 

Jak malować usta

Jak malować usta?

Czy wiecie jak malować usta ?