Pielęgnacja Twarzy | Demakijaż | Czy robisz to poprawnie ?

Demakijaż i pielęgnacja twarzy.

pielęgnacja twarzy demakijażDemakijaż jest bardzo ważnym wieczornym etapem którego nie powinniśmy pomijać.

Wyobraź sobie że nosisz przez cały dzień brudną twarz i na wieczór jej dokładnie nie oczyścisz. Nasza skóra jest bardzo tolerancyjna, ale nie na tyle aby pominąć ten krok, ponieważ może nam się przysporzyć paru niechcianych wyprysków. Poświęcaj skórze więcej czasu a na pewno odpłaci się zdrową i promienną cerą.

Makijaż, kurz, spaliny, sebum, bakterie to wszystko zatyka nasze pory. Przy braku właściwego demakijażu skóra staje się bardzo obciążona i dlatego powstają niechciane krostki. Należy dokładnie i starannie oczyścić skórę ponieważ, źle oczyszczona cera to bariera dla produktów odżywczych których używamy po demakijażu.

Demakijaż twarzy zaczynamy od usunięcia tuszu do rzęs. Waciki nasączone płynem micelarnym (w przypadku tuszu wodoodpornego – płynem dwufazowym), przykładamy do powiek i przytrzymujemy pare sekund aż tusz się rozpuści. Następnie delikatnie ale dokładnie zbieramy rozpuszczony tusz.

Mamy szereg produktów do wyboru aby pozbyć się pozostałych elementów makijażu. Pianki, żele lub specjalne olejki – oczywiście rodzaj produktu dobieramy do typu skóry. Myjemy twarz delikatnie kolistymi ruchamy, aby dobrze oczyścić skórę, przy okazji mamy przyjemny masaż.

Po spłukaniu twarzy, osuszamy twarz ręcznikiem wykonując ruchy wklepujące. Pamiętaj by nie pocierać ręcznikiem twarzy.

 

pielęgnacja twarzy demakijażA teraz pielęgnacja twarzy:

Przy kolejnych etapach pielęgnacji twarzy pamiętaj aby nakładać produkty od najlżejszych do najcięższych.

Po każdym demakijażu:

Kolejny bardzo ważny etap to tonik, wyrównuje on ph naszej skóry. Używajmy tych bez dodatku alkoholu! Możemy również użyć wody różanej lub hydrolatu z wyciągiem z innych leczniczych ziół. Niewielką ilość produktu należy wylać na dłonie i delikatnie wklepać w skórę.

Ostatnim codziennym obowiązkiem jest krem. Pamiętaj by był odpowiednio dobrany do twojej skóry. By uzyskać dodatkowe odżywienie i nawilżenie naszej cery możemy przed nałożeniem kremu zastosować odpowiednie serum.

Raz w tygodniu:

Dodatkowym elementem który powinniśmy wykonywać raz w tygodniu powinien być peeling. Złuszcza on martwy naskórek, poprawia też ukrwienie skóry, dzięki czemu twarz nabiera ładnego kolorytu.

Jeśli masz suchą cerę, używaj peelingów ziarnistych, tzw. mechanicznych.

Dla pań o tłustej, mieszanej, wrażliwej lub naczynkowej przeznaczone są peelingi enzymatyczne. W swoim składzie mają one enzymy, które rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Nakłada się je na oczyszczoną skórę jak maskę, a po krótkim czasie zmywa.

Przy zmianach trądzikowych polecane są peelingi typu peel-off. Po zastygnięciu ściąga się je na sucho. Robiąc taki peeling, nie roznosimy bakterii po całej twarzy i nie zaogniamy podrażnionych obszarów. Tą czynność wykonujemy po oczyszczeniu oczu i twarzy, potem kontynuujemy dalszą pielęgnacje, tonik itd.

Raz w miesiącu:

Raz na miesiąc dodatkowo powinniśmy odżywić naszą skórę maską.

Osobiście polecam te w płachcie, przeważnie są to maski bawełniane nasączone dobroczynnymi składnikami. Są bardzo wygodne i ich wybór jest spory. Pamiętaj aby maskę trzymać na twarzy tyle czasu ile podaje producent.

Unikaj trzymania maski do chwili aż wyschnie na twarzy, ponieważ to co maska nam oddała, potem gdy wyschnie z powrotem nam zabierze. Maskę nakładamy zawsze na oczyszczoną skórę twarzy i po użyciu toniku. Następnie nakładamy jak zwykle serum i krem.

 

pielęgnacja twarzy demakijaż

Pielęgnacja Twarzy | Demakijaż

Pielęgnacja Twarzy | Demakijaż | Czy robisz to poprawnie ?

Jeden komentarz o: “Pielęgnacja Twarzy | Demakijaż | Czy robisz to poprawnie ?

  • 3 lipca 2017 at 13:20
    Permalink

    Super wpis, rady na pewno się przydadzą. Wato pamiętać, że oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne.

Comments are closed.